46. ȣ

46th Meeting of the Serbian Chemical Society


PROGRAM / PROGRAMME

Program - pdf verzija Programme pdf version

Subota, 29. mart 2008. / Saturday, March 29, 2008

 

08.30 12.00 Registracija Sala 4 / Registration Lecture Room 4

09.00 09.30 Postavljanje postera / Poster Mounting

 

Veliki Amfiteatar VA / Amphitheater VA

09.30 09.45 Svečano otvaranje / Opening Ceremony

Plenarno predavanje / Plenary Lecture

Predsedavajući / Chairperson: Bratislav Jovanović

09.45 10.30 Miloš Đuran

PP1 Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Kragujevcu
Faculty of Science, University of Kragijevac

Sinteza i strukturne karakteristike metal (II) kompleksa sa EDTA, 1,3-PDTA i 1,4-BDTA ligandima
Synthesis and Structural Characteristics of Metal(II) Complexes with EDTA, 1,3-PDTA and 1,4-BDTA Ligands

Predavanje po pozivu / Invited Lecture

10.30 11.00 Vele Tešević

PPP1 Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu
Faculty of Chemistry, University of Belgrade

Tečna hromatografija Nuklearno magnetna rezonantna spektroskopija

GC-NMR Spectroscopy

11.00 11.20 Pauza / Pause

Predavanja po pozivu / Invited Lectures

Predsedavajući / Chairperson: Miroslav Vrvić

11.20 11.50 Ljubica Dokić

PPP2 Tehnološki fakultet Univerziteta u Novom Sadu
Faculty of Technology, University of Novi Sad

Reološke karakteristike prehrambenih proizvoda sa dodatkom skrobnih derivata

Rheological Properties of Food with Addition of Starch Products

11.50 12.20 Marija Gavrović-Jankulović

PPP3 Hemijski fakultet Univerziteta u Beogradu
Faculty of Chemistry, University of Belgrade

Perspektive rekombinantne tehnologije u proizvodnji proteinskih terapeutika

Prospective of Recombinant Technology in Production of Protein Therapeutics


12.20 13.50 Pauza: Ručak / Pause: Lunch

Plenarno predavanje / Plenary Lecture

Predsedavajući / Chairperson: Branislav Nikolić

14.00 14.45 Željko Grbavčić

PP2 Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu
Faculty of Technology and Metallurgy, University of Belgrade

Sušenje suspenzija na inertnim česticama
Drying of Suspensions in a Bed of Inert Particles

Predavanja po pozivu / Invited Lectures

14.45 15.15 Rada Petrović

PPP4 Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu
Faculty of Technology and Metallurgy, University of Belgrade

Sol-gel postupci u tehnologiji keramike

Sol-Gel Methods for Ceramics Processing

15.15 15.45 Jelena Bajat

PPP5 Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu
Faculty of Technology and Metallurgy, University of Belgrade

Savremeni postupci modifikacije površine metala u cilju povećanja korozione stabilnosti

Modern Methods of Metal Surface Modification for the Improved Corrosion Stability

15.45 17.00 Prezentacije postera / Poster Presentations

(17.30) Hol ispred Velikog Amfiteatra, Sala 8 / Amphitheater Lobby, Lecture Room 8

 

17.00 (17.30) Godišnja skupština Srpskog hemijskog društva

Annual Assembly of the Serbian Chemical Society
Veliki Amfiteatar VA / Amphitheater VA

 

20.00 Zajednička večera / Conference Dinner

Klub TMF, III sprat / TMF Club, 3rd Floor